Aj pekná žena, môže byť krásna...

Autor: Simon Štefanka | 1.4.2009 o 12:28 | Karma článku: 10,92 | Prečítané:  5719x

Dvadsaťdeväťročná optometristka Ľubka, toho času na materskej dovolenke mi napísala: "Už roky mám rovnaký účes, pretože aj keď v kaderníctve požiadam, aby mi poradili niečo iné, skončí to stále rovnako-nakoniec musím povedať ja, ako to chcem. Bolo by oslobodzujúce len si sadnúť, a nechať tvoriť kaderníka, tak ako to robíte Vy. Chcela by som prirodzenejšiu farbu ( táto je výsledkom dosť nešťastných rozhodnutí ) a iný strih - len nie úplne krátke."

Stav vlasov: Ľubkine vlasy sú jemnejšie viac ako je žiaduce. Vlnia sa, napriek tomu majú tendeciu zaujať polohu "ležiaceho strelca" a to najmä tesne pri hlave. Pokiaľ si Ľubka nastyluje účes fúkaním cez guľatú kefu, tento aj tak ľahne a to už v čase obeda... :)

Stav strihu:
Ľubka bola nedávno ostrihaná, v podstate dobre, ale neriešilo to jej problém, ktorým je v prvom rade objem a všetko ostatné sú veci podružné.

Typ tváre: Pekná súmerná tvár v tvare ľahkého "obdĺžnika". Veľmi pekné modré oči a jemne krojené pery. Tvár vhodná ako pre polodlhé tak krátke účesy. 

Čo som robil: Ľubka chcela zmierniť ryšavý tón vo vlasoch, takže to som riešil ako prvé. Čo sa týka strihu, napriek tomu, že sa Ľubke vlasy vlnia, trúfol som si výrazne skrátiť vlasy na vrchu hlavy a ofinu. Sledoval som jediné, dosiahnuť udržateľný objem. Ľubka mi povedala, že si musí vlasy pracne upravovať každé ráno, takže v tomto sa nič nemení, avšak, objem vydrží dlhšie...

Hodnotenie od Ľubky: "S novými vlasmi si na seba zvykáme, hlavne som bola zvedavá, ako si poradím po prvom umytí s úpravou sama. Celkom som to zvládla, skúšala som už aj len tak, že nechať vyschnúť s minimálnou úpravou fénom nakoniec a výsledok bol takmer rovnaký ako po dlhom fénovaní od úplne mokrých vlasov. Takže je jasné, ako to budem robiť :-) Malý problém nastáva ráno, všetky vlasy vyskočia hore a vyzerám veľmi komicky, síce sa dobre pobavím pri pohľade do zrkadla, ale pomohla by mi malá rada, čo, okrem vody, na to pomôže - bez veľkej námahy vrátiť účesu pôvodný tvar..."

Moja rada znie: "Vzhľadom na kvalitu Ľubkiných vlasov, by bolo dobré, keby si ich nenechávala iba voľne uschnúť ale riadne si účes upravila fénom, kefou a kvalitnou stylingovou kozmetikou. Okamžitý výsledok síce bude veľmi podobný ako bez tejto úpravy, ale raňajšej "Hirošime" na hlave by to malo zabrániť."

foto: Aj peknfoto: Aj peknfoto: Aj peknfoto: Aj peknfoto: Aj peknfoto: Aj peknfoto: Aj pekn

Make-up: Lenka Orsághová, Fotografie: Samo Trnka

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Naď očakáva, že počas víkendu otestujú aspoň tri milióny ľudí

Najväčšie problémy spôsobovali drive through odberové miesta.

Autorská strana Beaty Balogovej

Ako neprísť o Dušičky počas korony

Covid zasahuje aj do nášho vzťahu s mŕtvymi.


Už ste čítali?